Джаред Лето скучив за росіянами. Хто ще зі світових зірок підтримує Путіна?
Після повномасштабного вторгнення світові зірки розділилися на три табори: одні підтримують Україну, інші Росію, а хтось відмовчується. За два роки ніби було зрозуміло, хто на чиєму боці, але американський співак Джаред Лето зміг здивувати. На концерті гурту Thirty Seconds to Mars у Бєлграді він заявив, що скучив за росіянами та назвав війну в Україні «проблемами» і заявив, що хоче приїхати у Москву, Санкт-Петербург та Київ.
Водночас Стівен Сігал випустив пропагандистський фільм, в якому вибілює загарбників та виправдовує вбивства українців.
Як світові зірки грають на руку Путіну – далі в матеріалі.
Джаред Лето і його «проблеми»
Лідер гурту Thirty Seconds to Mars Джаред Лето на своєму концерті в Сербії 11 жовтня заявив, що хоче виступити в Росії. Він скучив за росіянами і пообіцяв, що буде «веселитися і тусуватися» з фанатами в Санкт-Петербурзі, Москві та Києві.
«Ми так сумуємо за вами! І ось що я вам скажу: одного разу, коли ці всі проблеми закінчаться, ми зустрінемося з вами на вашій Батьківщині. Ми повернемося не тільки в Сербію, ми повернемося в Санкт-Петербург, Москву, Київ», — сказав співак.
Це обурило українців. Адже до цього Лето підтримував Україну. У 2022 році у прямому ефірі в Instagram він спілкувався з українцями, щоб розповісти світові правду про те, що відбувається в Україні.
Днями на його слова у Сербії відреагувало Міністерство закордонних справ.
«Відчуття «російської енергії» Джаредом Лето та його бажання виступати в Росії є образою для тих, хто жертвує життям заради захисту свободи», — наголосили у Міністерстві.
У Modern Talking просили не постачати зброю Україні
У 2023 українці так само розкритикували засновника гурту Modern Talking Дітера Болена. Він хотів бути нейтральним щодо російсько-української війни, просив не вводити санкції проти РФ і не постачати Україні зброю.
«Я знаю фізику: дія викликає протидію. Ви не можете позбавитися цієї війни за допомогою насильства, посилаючи все більше і більше танків — це все, що я мав на увазі, і це все, що я хотів сказати», — заявив музикант у інтерв’ю німецькому журналу Stern.
Водночас Болен зазначив, що не підтримує політику Путіна.
«Я не йду шляхом перманентної конфронтації, яким ми всі зараз йдемо. Те, що робить Путін, — це дуже погано. Я вважаю цю війну жахливою. Мене і членів моєї родини дуже засмучують жахливі новини та фотографії з України, — заявив співак.
Фільм Стівена Сігала «В ім’я справедливості»
Днями американський актор Стівен Сігал підіграв російській пропаганді у своєму новому фільмі. На одній із російських онлайн-платформ відбулася прем’єра «документального фільму» «В ім’я справедливості».
У ньому Сігал показав українських полонених в Оленівці, руїни Маріупольського аеропорту та металургійного комбінату «Азовсталь». У своєму фільмі американський актор фактично виправдовує війну Путіна проти українців.
«Це велике завдання – показати нам і всьому світу, що насправді відбувається там, показати всю правду», — заявляв Сігал, коли анонсував вихід стрічки.
Водночас Центр протидії дезінформації виявив у цьому фільмі проросійські наративи.
«Фільм “В ім’я справедливості” — це грубий інструмент кремлівської пропаганди, спрямований на виправдання жорстоких воєнних злочинів та загарбницької політики Росії. Він знятий не лише для російської, а й для західної аудиторії, аби створити фальшивий образ Росії як “захисниці” традиційних цінностей», — заявили у Центрі протидії дезінформації.
«Слід було здати дві провінції»
Оскароносний режисер Олівер Стоун підтримує Росію ще з 2014 року.
У 2016-му він випустив фільм «Україна у вогні», а у 2019-му — «У боротьбі за Україну». Обидві стрічки транслювали путінський погляд на Євромайдан, незалежну Україну та її рух у бік ЄС.
У 2016—2017 роках Стоун зняв ще один фільм – «Інтерв’ю з Путіним», в якому вибілював президента Росії.
Після початку повномасштабної війни Стоун закликав журналістів не звинувачувати Росію, а «бачити всю картину». Хоча згодом назвав вторгнення «помилкою», поклав вину на Україну і звинуватив її в агресії. Про це він написав в Instagram:
«Нам потрібно думати, як Путін міг врятувати російськомовних жителів Донецька та Луганська? Можливо, Путіну слід було здати дві провінції, які не підлягають контролю, і запропонувати 1-3 мільйонам людей допомогу в переселенні до Росії. Світ міг би краще зрозуміти агресію українського уряду».
Підтримка — з перших днів повномасштабної війни
Після початку повномасштабного вторгнення багато світових зірок підтримали Україну. Одними з перших були Шон Пенн, Міла Куніс, Бенедикт Камбербетч. Вони висловлювалися у соціальних мережах та говорили про війну на публічних заходах, збирали великі суми допомоги для України.
Наприклад, американська акторка Анджеліна Джолі після початку великої війни приїздила до Львова як посол доброї волі ООН.
Акторка відвідала навчально-реабілітаційний центр, де лікують дітей, постраждалих від обстрілів та вибухів. Джолі також зустріла на львівському вокзалі пасажирів евакуаційного потяга з Покровська та поспілкувалася із переселенцями.
Американський письменник Стівен Кінг висловлює підтримку українцям у соціальних мережах. У лютому 2022-го він виступив проти російської агресії і заявив, що не видаватиме книги в Росії.
А нещодавно він підтримав наступ українських військ на територію РФ.
«Росіяни отримують свою порцію лайн*, і вони на це заслуговують. Зрештою, вони це почали»,— написав Кінг у Х.
Підтримує Україну у соціальних мережах і берлінський дизайнер Франк Вільде. Він прославився своїми ліфтолуками в Instagram. Цей цикл фотографій дизайнер називає «Щоденником війни». Таким чином Франк привертає увагу до подій в Україні та нагадує світові — війна триває.
Днями він опублікував фото з прапором Донеччини і підписав: «Всі очі — на Донецьк».
United24
У травні 2022 року Україна запустила ініціативу United24 для збору коштів на підтримку України. Амбасадорами платформи стали відомі світові та українські співаки, актори, режисери, спортсмени, науковці та письменники.
Зокрема, гурт «Imagine Dragons». Соліст Ден Рейнольдс під час концертів часто піднімає синьо-жовтий стяг та висловлюється проти війни.
У травні 2023 року музиканти випустили кліп на пісню «Crushed». У ньому вони показали зруйноване обстрілами село на Миколаївщині та підлітка Сашу, який став головним героєм відео.
Також серед амбасадорів ініціативи – актор, відомий за роллю в серіалі «Надприродне» Міша Коллінз, зірка серіалу «Всі жінки – відьми» Аліса Мілано, британський мандрівник та телеведучий Беар Гріллз, американська співачка Барбра Стрейзанд, грузинський дизайнер Демна Гвасалія, американський історик та письменник Тімоті Снайдер.
«Завдяки амбасадорам платформа реалізує потужні благодійні збори. Але головне — тримає нашу країну у фокусі уваги міжнародної спільноти, знову і знову розповідаючи про боротьбу українців за свободу та цінність усього демократичного світу», — йдеться на сайті United24.
На сайті зазначається, які амбасадори відкрили збори і на які напрямки діяльності: оборона та розмінування, гуманітарна та медична допомога, відбудова України.
Одні із масштабних проєктів – розбудова першого в світі флоту морських дронів та «Армія дронів», в межах якого постачають техніку та навчають пілотів.
Після обстрілу дитячої лікарні «Охматдит» у Києві UNITED24 та monobank запустили збір на 100 мільйонів і закрили його менше, ніж за три години.
«UNITED24 додала нашій державі сили, нашому суспільству – міцності, а людству загалом додала знання, що держави також можуть створювати успішні фандрейзингові платформи, які орієнтовані й на захист загальнолюдських цінностей, і на абсолютно практичну, дієву допомогу державі в час війни», — заявив Президент України Володимир Зеленський.
Тож, поки одні підігрують Кремлю та називають велику війну, в якій Росія щодня вбиває українців, нищить міста та села, «проблемами» і спотворюють реальність, залицяючись до Путіна, інші – гуртуються заради України і того, щоб весь світ знав правду про наслідки російської агресії.