Куди поїхати в Україні на вихідні, щоб перезавантажитися

У 2025 році, згідно з аналітикою Inweb, 85% українців обрали відпочинок у межах країни. Хоча ще торік охочих провести відпустку в Україні було лише 50%. Серед найбільш популярних напрямів: Карпати, Одеса, Львів, Хмельниччина та інші.
«Точка Сходу» зібрала добірку місць, де можна провести вихідні або мінівідпустку в Україні — серед природи, вивчаючи історію, насолоджуватися тишею або пригодами. Що це за місця — читайте в матеріалі.
Бакота, Хмельниччина
Бакотська затока — напрямок для тих, хто шукає гарні краєвиди поблизу водойми, спокійний, але різноманітний відпочинок. Лише ви, Дністер і ще декілька видів відпочинку на воді.
Бакота — це незвичне місце в долині Дністра. А ще цього поселення вже не існує. Його й ще декілька сіл затопили задля побудови Новодністровсьої ГЕС майже 44 років тому — в 1981 році.
Уже зараз, особливо влітку, затока приймає безліч туристів. Крім неї, можна відвідати й Бакотський скельний монастир. Це стародавній об’єкт, який залишився тут цілим після затоплення села. Історія Бакотського монастиря починається ще з доісторичних часів.
А ще Бакотська затока — це місце для активного відпочинку. Тут можна покататися на сапбордах, моторних човнах, катамаранах, зустріти захід сонця на оглядовому майданчику, звідки видно Бакотську затоку та скелю Курник.
Доїхати до Бакоти можна з Кам’янця-Подільського або Хмельницького. Спочатку потягом чи машиною, якщо ви живете у віддалених від міст куточках, а потім громадським транспортом. Квиток з Києва до Кам’янця-Подільського коштуватиме близько 200 гривень за місце в плацкарті та близько 330 гривень за купе. До Хмельницького квиток коштуватиме від 200 гривень до 700 гривень.
Щоб добратися до Бакоти, можна скористатися автобусом з Кам’янця-Подільського до Старої Ушиці. Час в дорозі — 3 години. Вартість квитка близько 200 гривень. Потім можна дійти пішки або доїхати до потрібного місця на авто.
Парк «Софіївка», Черкащина
Одне із семи чудес України, парк «Софіївка» розкинувся на околиці міста Умань, обабіч річки Кам’янки. Майже 180 гектарів краєвидів з озерами, водоспадами, старовинною архітектурою та багатою колекцією рослин і тварин. Він заснований у 1796 році польським магнатом Станіславом Щенсним Потоцьким на честь дружини Софії. Жінка була грекинею і саме за її ідеєю місцину перетворили в парк з використанням римської та грецької міфології.
Сьогодні в парку переплітається античність зі скульптурами та об’єктами грецької міфології та сьогодення — з унікальною системою фонтанів, деревами та рукотворною річкою.
Відвідувачі, які вперше опинилися тут, можуть пройти через мальовничі водні маршрути: Венеційський місток, підземна річка Стікс, каскади й ставки. Вистачає й містичних місць. Зокрема, у парку є печера, де, за легендою, проводили обряди.
Квиток з Києва до Черкас коштуватиме від 250 до 1000 гривень. Далі до Умані можна доїхати потягом або автобусом. Коштуватиме це від 100 гривень до 700 гривень. За вхід в парк доведеться віддати 100 гривень за дитячий квиток та 200 гривень — за дорослий.
Дружбівський кар’єр, Житомирщина
Відомим це місце стало не так давно — у 2021 році. Після відео Дружбівського кар’єру з висоти: блакитна вода, оточена високим деревами та білими ніби крейдяними горами. Глибина озера — близько 30 метрів. Його часто називають відомими курортами — житомирськими Мальдівами чи Памуккале, що в Туреччині.
Раніше тут видобували каміння для відбудови міста після Другої світової війни. Зараз це місце слугує домом для риб, раків та птахів, а також ще одним пунктом, де можна відпочити спекотним літом.
Дружбівський кар’єр знаходиться у селищі Дружба Коростенського району. Щоб туди дістатися, можна скористатися автівкою або потягом. Дорога власним транспортом з Житомира до кар’єру займе близько 3 годин.
Щоб доїхати потягом, варто взяти квиток з Житомира до Коростеня. Він коштуватиме близько 90 гривень, час у дорозі — 1,5 години. Далі треба пересісти на потяг Коростень-Олевськ та зійти на станції «Діброва Олевська» та пройти ще декілька кілометрів до кар’єру.
Заліщики, Тернопільщина
Заліщики – невеличке місто на березі Дністра, оточене з трьох сторін вигином річки. Сюди приїжджають, щоб на власні очі побачити, як річка майже на 180 градусів огортає місто.
Щоб це зробити, треба вийти до подільського села Хрещатик, що з протилежного боку Дністра. Там знайти там вуличку, що виведе до стрімкої скелі, звідки й відкривається вид на Заліщики.
До приходу радянської влади та масштабних повеней, Заліщики були курортом зі своїми пляжами, фестивалями, пансіонатами та приватними віллами. Зараз у місті є дендропарк із занедбаним палацом, та інші пам’ятки архітектури.
Доїхати до Заліщиків можна потягом зі Львова. Квиток коштуватиме близько 200 гривень. У дорозі доведеться провести майже 6 годин. Або ж поїхати залізницею з Чернівців. Квиток коштує близько 150 гривень, а доїхати можна за годину.
Палац Тарновських у Качанівці, Чернігівщина
Садиба Тарнавських включає великий кам’яний палац з архітектурними деталями, які йому дісталися від різних власників, сад та водойми. Саме тут Тарас Шевченко намалював ескіз картини «Катерина», яку згодом подарував власникові маєтку. Тут він закохався у племінницю господаря Надію Тарновську.
Сам палац кілька разів перебудовувався. Будівля оточена парком з альтанками, містками, скульптурами та мережею ставків.
Доїхати до Качанівки можна автобусом. Є квитки з Києва, Прилук, Чернігова та Ніжина. Вартість — близько 300 гривень. Вхідний квиток до палацу коштуватиме 20 та 40 гривень для дорослого.

Буцький каньйон на річці Гірський Тікич, Черкащина
Досліджувати Буцький каньйон зі скелями та водоспадами можна човнами або пішки. Так можна побачити одне з найгарніших місць каньйону — де прямовисні скелі височіють над водою. Для цього треба пройти вниз за течією від мосту над водоспадом Вир і тоді спуститися вниз облаштованими сходами. У туристичний сезон сюди приїжджають із наметами на декілька днів, а ще на скелях можна зустріти альпіністів, які готуються до більших висот. А ще, тут розташована одна з найперших гідроелектростанцій України.
Дістатися до каньйону можна автобусом. Спочатку — до села Буки. Тут вартість квитка сягатиме близько 400 гривень. Час у дорозі — 3 години. Далі — місцевою маршруткою або пішки.
Тустань, Львівщина
Наскельна фортеця Тустань у селі Урич — це ніби справжнє середньовічне містечко на скелях, яке є залишками оборонного комплексу ІХ століття. Зведена слов’янським племенем білих хорватів, фортеця виконувала роль прикордонної фортеці та митного пункту на шляху з Дрогобича до Угорщини.
Зараз це залишки оборонного комплексу серед українських скель. Відвідувачі місцевого музею можуть побачити, яким був замок у період його розквіту у XVI столітті.
Окрім самої фортеці, у селі також можна відвідати культурний центр «Хата у Глубокім». Тут можна побачити та познайомитися з побутом, традиціями та культурою місцевих мешканців.
Сьогодні подорожі всередині країни — це не лише про відпочинок, а й про пізнання себе, своєї землі та її незламного духу. Обираючи мандрівки Україною, ми не просто відкриваємо нові маршрути — ми заново відкриваємо свою країну.
