40 мап Донеччини: як переселенці з Мирнограду створюють сувеніри із пам’ятними місцями дому

Чохли для телефонів, футболки, шопери, кепки, худі, лонгсліви, годинники та близько 40 мап міст і селищ Донецької області, а також макети стел цих населених пунктів. Все це — робота підприємців Дмитра Полієнка та Валерії Кирилової з Мирнограду. Вони виготовляють сувеніри із зображеннями міст, які довелося покинути через війну. Як виникла ідея для бізнесу та що планують підприємці зробити в майбутньому, вони розповіли «Суспільному».
Уперше ідея створити зображення рідного міста виникла у Дмитра. Він зробив для себе чохол із зображенням Мирнограда.
«Ідея прийшла вже далеко від дому, коли почали сумувати. У наших людей такі самі настрої були. Хотів замовити собі чохол, щось таке цікаве. Я сам фотограф, у мене було дуже багато фотографій міста, історичних світлин. Зробив таких пару дизайнів, замовив чохли — виставив. Люди почали питати. І так ми створили невеличкий магазин», — каже чоловік.

Спочатку Дмитро та Валерія виготовляли сувеніри із зображенням Покровської та Мирноградської громад, Добропілля. Зараз асортимент розширився і замовлення надходять ще й Херсонщини та Харківщини. Художники, з якими співпрацюють підприємці, обов’язково мають бути зі сходу України.
«У нас така принципова позиція, що художники, з якими ми співпрацюємо, повинні бути десь зі сходу, тобто, щоб вони відчували те, що відбувається», — розповів Дмитро.
Зараз Дмитро та Валерія відправляють свої сувеніри не лише по Україні, а й за кордон. У цьому вони бачать не лише нові можливості для бізнесу, а й культурну місію, бо так зберігають пам’ять про Донеччину. За словами Дмитра, їхні сувеніри вже продаються в США, Канаді, Польщі, Франції, Німеччині та Іспанії.
Читайте також: Держава виплатила 94 мільйони гривень роботодавцям за працевлаштування переселенців