75% переселенців не планують повертатися до рідних міст

75% переселенців планують залишатися в населених пунктах, в які переїхали через війну. Про це йдеться у соціологічному дослідженні «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення».
Опитування провели восени 2024 року. Його провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Ради Європи в рамках Програми «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у співпраці з Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Категорично проти переїзду в інший населений пункт 42% людей. 33% переселенців вважають, що скоріше залишаться. Водночас 21% планували переїзд.
У населених пунктах, куди люди переїхали після початку повномасштабної війни, 67% переселенців живуть в орендованих квартирах чи будинках, ще 7% проживають у наданому громадою житлі.
Придбати власне житло вдалося 5% переселенцям.
Крім того, на рішення переїжджати з населеного пункту вплинула наявність роботи. У 2024 кількість працевлаштованих людей зросла та склала 56%. У 2022 році тільки 37% переселенців мали роботу. Попередню роботу зберегли 18% переселенців.

Читайте також: Молодь обирає Україну: як переселенці дорослішають після виїзду з окупації