• Life

Чому Україна знову перевела годинники?

1 хвилина на читання
Зображення посту: Чому Україна знову перевела годинники?
В Україні знову перевели годинники на літній час / Фото: pexels

Переведення годинників в Україні та інших країнах пояснюють економією електроенергії: довший світловий день улітку дозволяє менше використовувати штучне освітлення.

Ідея належить Бенджаміну Франкліну, який ще 1784 року зауважив, що влітку люди раніше прокидаються і менше користуються свічками. Проте його пропозицію не сприйняли серйозно.

Уперше офіційно переведення годинників запровадили Німеччина та Австро-Угорщина у 1916 році під час Першої світової війни для економії пального.

У ніч з 29 на 30 березня 2025 року в Україні перевели годинники на одну годину вперед. Так українці знову перейшли на літній час. Це сталося попри законопроєкт №4201 про скасування переведення годинників. Торік документ підтримала Верховна Рада України. Але його досі не підписав президент.

У 2025 році переведення годинників, окрім України, зберігається в ЄС, кількох штатах США та регіонах Канади. Також його практикують Велика Британія, Ізраїль, Ліван, Нова Зеландія, Чилі, Єгипет та кілька європейських країн. Натомість більшість держав Азії, Африки та Південної Америки літній час не застосовують.

Зображення посту: Чому Україна знову перевела годинники?
Люди можуть відчувати втому, дратівливість і проблеми зі сном через переведення годинників / Фото: ілюстративне

Деякі люди відчувають втому, дратівливість і проблеми зі сном через зміну часу, оскільки це порушує їхні біологічні ритми.

Щоб адаптуватися, варто поступово змінювати режим сну за кілька днів до переведення годинників – лягати та прокидатися на 10–15 хвилин раніше або пізніше. Допоможе також ранкова прогулянка на сонці, достатня кількість води та легкі фізичні вправи.


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...