Мін’юст відновив роботу державних реєстрів після масштабної кібератаки
20 січня вдалося в Україні відновити роботу державних реєстрів після масштабної російської кібератаки, повідомили в міністерстві юстиції.
«Росіяни не досягли своєї мети. Ми крок за кроком відновили ключові реєстри для нотаріусів, потім ДРАЦС, ЄДР, і ось завершено роботу з відновлення останньої частини реєстрів. Фінальний крок — актуалізація даних внесених за час відновлення, чим вже займаються фахівці виконавчої служби та приватні виконавці. Ще раз наголошу, дані українців не були втрачені», — зазначила міністерка юстиції Ольга Стефанішина.
Наразі працюють такі реєстри:
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
- Державний реєстр обтяжень рухомого майна
- Автоматизована система виконавчого провадження
- Електронний реєстр апостилів
- Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту
- Автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність»
- Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Однак в Мін’юсті попереджають, що доступ нотаріусів та державних реєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно обмежено. Доступ відновиться після актуалізації даних про обтяження державними та приватними виконавцями.
Також відновлюється низка електронних інформаційних взаємодій з державними органами, які використовують обмін даними з реєстрами у своїй діяльності, насамперед з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.
Найближчим часом також відновлять доступ до онлайн послуг «Дії», які пов’язані із зазначеними реєстрами.
Нагадаємо, що 19 грудня 2024 року відбулася наймасштабніша кібератака на державні реєстри України, повідомила міністерка юстиції Ольга Стефанішина. Вона зазначила, що таким чином росіяни прагнули порушити роботу критично важливої інфраструктури держави. Вже 4 січня відновили роботу ДРАЦС: можна було зареєструвати шлюб чи народження дитини.
Колишній міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю «Українській правді» зазначив, що дані реєстрів, які піддалися кібератаці й так були у відкритому доступі. Однак виключенням стала інформація з Державного реєстру актів цивільного стану, яка охороняється законом, а саме — таємниця всиновлення. Малюська додав, що в міністерстві достатньо резервних копій, щоб відновити дані.
Наразі Мін’юст припинив співпрацю з керівником ДП «Національні інформаційні системи». Триває службове розслідування після кібератаки.
Читайте також: На порталі «Дія» можна отримати військово-обліковий документ з QR-кодом