Міністерство освіти скасувало наказ, який змінював дистанційну освіту у школах

Міністерство освіти та науки України скасувало наказ №1112, який регулював організацію дистанційного навчання під час дії воєнного стану. Про це йдеться в повідомленні МОН.
Крім того, вилучили деякі норми з наказу № 1115, які регламентують норми з мінімальної наповнюваності дистанційних класів і вимог до навчання внутрішньо переміщених дітей.
Зміни, які вносить скасування закону:
- Внутрішньо переміщені діти можуть продовжувати дистанційне навчання у своїх школах незалежно від місця перебування.
- Вимоги до наповнення дистанційних класів залишаються такими ж, як і для очних та змішаних. Тобто клас можна відкривати за наявності щонайменше 5 учнів.
- Школи можуть відкривати класи дистанційного навчання незалежно від наявності повної лінійки паралелей.
Без змін залишаються декілька пунктів:
- Заклади освіти, що працюють із дітьми на тимчасово окупованих територіях, продовжують працювати навіть, якщо там неможливо відкрити жоден клас. Вчителі таких закладів навчають наших дітей на тимчасово окупованих територіях за педагогічним патронажем.
- Діти, які залишаються на тимчасово окупованих територіях можуть навчатися в дистанційному класі або за педагогічним патронажем — залежно від безпекової ситуації.
- Очна та змішана форми навчання (чергування онлайн- та очних занять) можливі лише за наявності укриття в закладі освіти або не більше як 500 метрів від нього.
- Діти, які перебувають за кордоном, і надалі можуть навчатися за повною програмою в дистанційних класах, а також за скороченою — українознавчим компонентом.
Нагадаємо, наказ №1112, ухвалений МОН у липні 2024 року, передбачав запровадження педагогічного патронажу для дітей з тимчасово окупованих територій із 1 вересня 2025 року. Також наказ містив вимоги до дистанційних шкіл. Крім того, МОН планувало розділити учнів з окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб і дітей за кордоном на окремі групи.
Ці норми викликали хвилю обурення в освітньому середовищі, адже загрожували закриттям малокомплектних шкіл, особливо в прифронтових регіонах.
Читайте також: Рада підтримала закон, який ліквідує незалежність НАБУ та САП — ЄС висловив стурбованість