Мінрозвитку створило спрощену заяву для постраждалих цивільних від російського полону

1 хвилина на читання
Зображення посту: Мінрозвитку створило спрощену заяву для постраждалих цивільних від російського полону
Акція на підтримку цивільних полонених у Києві, 2024 рік / Фото: Ліля Гончарук, Суспільне

Цивільні особи та їхні родини можуть подати заяву за спрощеним бланком про незаконне ув’язнення, перебування в російському полоні та звільнення. Для цього міністерство розвитку громад та територій створило спеціальний бланк, повідомив заступник міністра Олексій Рябикін, передає Zmina.

В організації нагадують, що недоліки в системі підтримки та правового захисту звільнених з російського полону цивільних, зменшують розмір репараційних виплат потерпілим, які призначатимуть в майбутньому.

Наразі комісія, яка має підтвердити факт пережитого цивільною людиною полону, займається розглядом заяв та матеріалів – довідок, інформації, інших документів.

Під час розгляду заяв комісія звертає увагу на таку інформацію:

  • дані, надані заявником, його законним представником, іншою близькою особою, адвокатом чи іншим представником заявника за договором;
  • документи (довідки) щодо достовірності відомостей, наведених особою та стосовно особи, надані центральними й місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами на запит комісії;
  • рішення з відповідних питань міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною;
  • іншу інформацію, надану чи оприлюднену міжнародними, правозахисними та іншими організаціями.

Також заступник міністра додав, що рішення комісії про непідтвердження факту можна оскаржити в судовому порядку відповідно до частини 10 статті 4 закону та пункту 17 положення. Після встановлення факту полону, цивільні, стосовно яких встановили цей факт або члени їхніх сімей, мають отримувати грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

«Кожен член комісії виробляє власну позицію на підставі наявних документів та іншої інформації, поданої заявниками, та на підставі додаткової інформації, якою можуть володіти члени Комісії. Відтак за Комісією закріплені, зокрема, повноваження не підтверджувати відповідний факт, якщо за результатами розгляду наданих матеріалів – довідок, інформації, інших документів – достатня кількість членів Комісії не проголосувала за встановлення відповідного факту», — зазначає Рябикін.

Нагадаємо, нещодавно військовослужбовець Артем Карякін, який родом з окупованої Кадіївки, ініціював інформаційну кампанію #FreeCivilResistance на підтримку цивільних полонених та учасників руху спротиву. «Східний» закликає говорити про цивільних полонених під час публічних акцій на підтримку військових, щоб привернути увагу до долі цивільних українців, яких затримали російські силовики за підтримку України на окупованих територіях.

Читайте також: Військовий Андрій Переверзєв, якому випалили напис «Слава Росії» на тілі, після полону хоче повернутися на фронт


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...