На окупованій Донеччині знижують ціни на воду та анонсують встановлення цистерн

На тимчасово захоплених територіях Донеччини посилюється водна криза. Окупаційна влада повідомляє про часткове зниження цін на розливну питну воду та обіцяють встановлення додаткових ємностей для збору води в Донецьку, Макіївці, Ясинуватій, Горлівці, Волновасі та інших містах. Про це пишуть пропагандистські медіа.
Глава так званої «ДНР» Денис Пушилін заявив, що постачальники вже почали знижувати ціни на питну воду.
Також він повідомив про «допомогу з Москви»: нібито до регіону мають прибути 50 додаткових аварійних бригад та 75 водовозів. У Донецьку встановили 12 резервуарів об’ємом 5 кубометрів — більшість у Київському районі міста, один у Пролетарському.
У Маріуполі також заявляють про підготовку до організації підвозу води в райони, де тиск у мережах недостатній. Зазначимо, нині там подають воду раз на два дні по 4 години. Для шкіл, лікарень і дитсадків обіцяють додаткові резервуари, а для маломобільних людей — доставлення води додому.
Також в найближчі роки загарбники планують ремонт фільтрувальних станцій у Макіївці, Єнакієвому та Старому Криму. Роботи заплановані на 2025–2026 роки. Донбаську фільтрувальну станцію в передмісті Донецька, пошкоджену внаслідок бойових дій, обіцяють відновити за підтримки Москви.
Окупанти визнають, що навіть водогін, збудований від річки Дон, не врятував регіон від дефіциту води. Через обміління водойм у 2024 році графіки подачі води в багатьох містах стали ще жорсткішими.
Нагадаємо, у березні 2022 році подача води з каналу «Сіверський Донець-Донбас» була зупинена через бойові дії. Це основне джерело на окупованих територіях. Аби розв’язати питання, окупанти хочуть контролювати канал «Сіверський Донець-Донбас». Він починається в Краматорському районі та закінчується біля окупованої Ясинуватої. Його протяжність – понад 130 кілометрів.
Читайте також: Брудна вода за графіком: як росіяни вирішують проблему з водопостачанням на окупованих територіях