На URC-2025 у Римі говорили про роль журналістики в майбутньому України

3 хвилини на читання
Зображення посту: На URC-2025 у Римі говорили про роль журналістики в майбутньому України
Сайдівент «Сильні медіа, прозоре відновлення» в межах Ukraine Recovery Conference-2025 / Фото: ІМІ

На конференції з відновлення України URC-2025 у Римі відбулася дискусія про роль журналістики у повоєнному відновленні. Про це пише Інститут масової інформації. Учасники сайдівенту «Сильні медіа, прозоре відновлення» наголосили: без вільних медіа неможливо забезпечити підзвітність і довіру до процесів відбудови.

Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації, оголосила про запуск Media Recovery Partnership Track — ініціативи, покликаної підтримати як відновлення медіа, так і їхню участь у відновленні країни.

«Протягом трьох з половиною років українські журналісти працюють під обстрілами, в укриттях і без світла, в умовах фінансової, кадрової кризи, і також платять за правду своїм життям і здоров’ям. Але українська журналістика – це не лише про героїзм і виживання. Це також інновації, це нові підходи й бізнес-моделі. Ми впевнені, що медіа — це не просто бенефіціари чи отримувачі допомоги, це структурний елемент стійкості і відновлення всієї України», — наголосила вона.

За словами Гедимінаса Навіцкаса, заступника голови Представництва ЄС в Україні, медіа стали прямою мішенню російської агресії: понад 300 українських редакцій припинили роботу, зазнали окупації або знищення.

Зображення посту: На URC-2025 у Римі говорили про роль журналістики в майбутньому України
Гедимінас Навіцкас (посередині) / Фото: ІМІ

Про реальні зміни завдяки локальним медіа розповіла директорка медіамережі «Вікно відновлення» Анастасія Руденко. Її команда висвітлює історії, які приводять до реальних змін — компенсацій, розслідувань, нових програм допомоги. «Точка Сходу» створила декілька матеріалів як учасник мережі «Вікно відновлення України». Зокрема, Курс на зросійщення: як Кремль витісняє українців та «Паспортний терор»: як росіяни змушують жителів окупованих територій змінювати громадянство.

«Медіа відіграють гуманітарну роль у підтримці місцевих громад у розв’язанні їхніх проблем. А це означає, що вони не є сторонніми спостерігачами чи лише бенефіціарами. Вони є інфраструктурою відновлення та активними стейкхолдерами», — підкреслила вона.

За даними ІМІ, з початку повномасштабного вторгнення:

  • загинули 107 журналістів, 12 із них — під час роботи;

  • щонайменше 329 медіа змушені були припинити діяльність;

  • Росія скоїла 839 злочинів проти журналістів і редакцій.

Нагадаємо, 10–11 липня в Римі пройшла міжнародна конференція URC2025, де Україна отримала фінансову підтримку для відбудови — понад 3,5 мільярда євро.

Читайте також: «Точка Сходу» на медійному Конгресі: українська регіональна журналістика в центрі світової уваги


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...