Прославляють агресію: росіяни встановлюють пам’ятники, присвячені війнам
Росіяни під час великої війни відкрили 1163 монументи, зокрема й на окупованих територіях України. Майже половину пам’ятників присвятили війнам — Другій світовій та вторгненню в Україну. Про це пише сайт Texty.org.ua.
249 пам’ятників, які встановили росіяни після 24 лютого 2022 року, стосуються так званої «Великої Вітчизняної війни».
Зокрема, 8 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін дистанційно відкрив меморіальний комплекс «Савур-могила» на захопленій Донеччині. Раніше це місце було символом боротьби з нацизмом у Другій світовій війні, але тепер там шанують також окупантів — солдатів, які воювали на Донбасі з 2014 року.
Загалом росіяни на окупованих територіях росіяни встановили 124 пам’ятники. Водночас вони нищать українські меморіали. Наприклад, демонтують пам’ятники жертвам Голодомору.
231 пам’ятник росіяни встановили війні проти України. Це, зокрема, літери «Z» і «V».
А також «бабуся з червоним прапором», яка у 2022 році на Харківщині вийшла до українських солдатів із радянським прапором, переплутавши їх із російськими. Російська пропаганда зробила її символом «протистояння фашизму».
Також у Росії встановлюють памʼятники, що символізують боротьбу з Заходом.
Наприклад, у Красноярському краї є пам’ятник ядерній ракеті «Сармат» із підписом «После нас тишина».
А щоб показати, що росіянам все одно на санкції, вони відкрили у Липецьку пам’ятник кролику з рублем, який давить долар і євро.
У 2023 році влада Калінінградської області РФ урочисто відкрила памʼятник генералові Михайлу Муравйову, який жорстоко придушив повстання поляків у Російській імперії в 1863 році.
Також росіяни встановили пам’ятники радянським шпигунам у Британії Кіму Філбі та Рудольфу Абелю.
«Цілеспрямоване встановлення таких пам’ятників саме зараз можна розцінювати як формування уявлення про Росію як про вічного переможця в конфліктах із Заходом», — йдеться в матеріалі.
Зазначається, що влада РФ залучає росіян до формування політики пам’яті. До церемоній відкриття часто залучають громадськість, зокрема й школярів.
Читайте також: У Маріуполі прибрали пам’ятник жертвам обстрілу на Східному