Росія утримує українських полонених у понад 300 колоніях та в’язницях

2 хвилини на читання
Зображення посту: Росія утримує українських полонених у понад 300 колоніях та в’язницях
Колонія в Оленівці на Донеччині / Фото: AP

Наразі відомо про 300 в’язниць та колоній, де росіяни утримують українських полонених військових та цивільних. Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олег Гущин під час презентації проєкту Inferno, передає «Медіацентр».

Зокрема, це установи на тимчасово окупованих територіях України, в Росії та Білорусі. На сайті Inferno зібрали перелік в’язниць, де утримують полонених, щоб показати, що катування з боку РФ є «цілеспрямованою політикою, а не місцевою ініціативою». Як зазначає Гущин, ні Червоний Хрест, ні міжнародні організації не мають жодного доступу до місць утримань українців.

«Як ви думаєте, скільки місць тримання українських полонених та цивільних є в Росії та на окупованих територіях? П’ять, чи може десять, двадцять, а може 100? 300! Україна ж має 5 таборів для військовополонених і 5 тимчасових місць тримання. І до всіх них є абсолютно вільний безперешкодний доступ усіх правозахисних організацій, міжнародних інституцій, МКЧХ, ООН тощо. Росія має 300 включно з окупованими територіями включно з республікою Білорусь. До жодної з них немає доступу нікого – ані Червоного Хреста, ані ООН, ані ОБСЄ, ані просто правозахисників», — сказав представник Координаційного штабу.

Як зазначають, ні Червоний Хрест, ні міжнародні організації не мають жодного доступу до місць утримань українців.

Нагадаємо, факт «систематичних» тортур українських військовополених зі сторони росіян підтвердили і в ООН. У звіті організації за 2024 рік зазначено, що 95% звільнених українських військовополонених піддавали катуванням.

Inferno – це спільний проєкт Асоціації родин захисників «Азовсталі» та Відділення міжнародного співробітництва 1-го корпусу Національної гвардії України «Азов». Вони створили сайт, де систематизували інформацію про умови утримання українських військовополонених у російському полоні.

Читайте також: Після полону: історії українських військових, які повернулися під час обміну «1000 на 1000»


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...