Росіяни посилюють пропаганду проти України – як медіа можуть протидіяти
У Києві говорили про проблеми інформаційного впливу РФ на тимчасово окупованих територіях і в Україні. Правозахисники та представники медіа дослідили методи та інструменти пропаганди, якими користуються окупанти під час великої війни, пише «Точка Сходу».
Зокрема проаналізували літературну, наукову та культурну пропаганду. За словами директора Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павла Лисянського, росіяни використовують агентів впливу. Це можуть бути як псевдонауковці, яким довіряє міжнародна спільнота, так й блогери, за якими слідкує молодь. Окрім цього, окупанти створюють фільми про Україну та спотворюють образ українців.
«Росіяни зараз посилюють негативний образ українців у своїй пропаганді. І якщо аналізувати їхні заяви про перемир’я або якісь домовленості, то виходить, що це не правда. Вони продовжують налаштовувати своє населення проти українців», — заявив Павло Лисянський.
Водночас важливо спростовувати фейки та протидіяти пропаганді не тільки на тимчасово окупованих територіях, а й у вільній Україні. На цьому наголосила директорка «Точки Сходу» Анна Овчаренко. Вона зазначила, що зараз медіа мають розуміти, як донести правду усім категоріям читачів.
«Категорії молоді та людей старшого віку у нас не охоплені в плані протидії пропаганді. Діти не знають, де знаходиться Маріуполь і які області нині окуповані. А люди старшого віку дивляться телемарафон, у якому цього майже немає», — наголосила Анна Овчаренко.
Під час обговорення також презентували книгу Павла Лисянського та Віри Ястребової «Поглинання. Історія Кремлівської окупації 2014-2022». У ній автори виклали результати дослідження окупаційних практик Росії на сході України.