Стало відомо, хто вніс 30 мільйонів застави за Кириленка

28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд призначив голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку 30 мільйонів гривень застави замість тримання під вартою. Кошти внесли того ж дня. Однак діяльність власника компанії, яка внесла 30 мільйонів гривень застави, підпадає під розслідування АМКУ. Про це повідомили журналісти «Схем» у своєму розслідуванні.
Кошти за Кириленка внесла компанія «Керамет», яка належить бізнесмену Едуарду Мкртчану. Це син мільярдера та власника корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Олега Мкртчана. Той наразі знаходиться в російській тюрмі за шахрайство, а його син, Едуард, успадкував низку активів батька. Компанії, якими він володіє, займаються альтернативною енергетикою та транспортно-логістичними послугами.

Журналісту «Схем» Кириленко сказав, що не знає ні про компанію, яка внесла за нього заставу, ні про її діяльність. Однак з її власником, Едуардом Мкртчаном, голова комітету знайомий. Зокрема, в мережі є декілька спільних фото. Чи просив Кириленко Мкртчана внести за нього заставу — той не відповів та назвав це питання «провокаційним», та сказав, що «будь-якої фінансово-господарської діяльності, тощо у мене з Едуардом не відбувалося».
Водночас Мкртчан розповів, що не просто знайомий з головою АМКУ, а дружить з ним. Проте бізнес справ не має.
«Я його поважаю. Коли сталося те, що сталося, я підставив плече і сказав, що я допоможу. Все, більше нічого. Я – бізнесмен. Я 28-го лютого пішов в Сили оборони України, я до цього служив в поліції, потім я звільнився і пішов далі служити на контрактну службу. Я передав всі активи. Але це була моя ініціатива, тому що це моя близька людина, якій я вирішив допомогти в скрутну для неї годину», — сказав Мкртчан.

Діяльність компаній Едуарда Мкртчана
За даними «Схем», ТОВ «Керамет»та інші компанії групи, яку очолює Мкртчан, брали участь в державних закупівлях, зокрема «Укрзалізниці» та «Нафтогазу України». Деякі з них вже мають ознаки ймовірного порушення антиконкурентного законодавства, які мав би контролювати АМКУ, очолюваний Павлом Кириленком.
У 2023 році відділення АМКУ почали розгляд справи щодо аукціону на отримання спецдозволу для видобутку корисних копалин у Хмельницькі області. Тоді фірма Мкртчана не заплатила державі кошти, її позбавили права на користування. У діях фірми Мкртчана разом з іншою компанією виявили «ознаки антиконкурентних узгоджених дій», що могло «спотворити результати аукціону». Справу розглядають досі.
Нагадаємо, ексголові Донецької ОВА та очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 56 мільйонів гривень.
Читайте також: НАБУ заперечує затягування справи про незаконне збагачення Кириленка