Святковий солодкий хліб «Бурма хатлама» греків Мангуша внесли до нематеріальної спадщини Донеччини
Традицію приготування святкового солодкого хліба «Бурма хатлама» греків Мангуша внесли до нематеріальної спадщини Донеччини. Вона існує вже понад 240 років.
Саме стільки років тому переселенці з кримських сіл Мангуш, Гурзуф, Ялта, Кизил-Таш та Маджарь прибули на землі Приазов’я. Солодкий хліб є традиційною частиною святкових подій у житті Мангушської громади.
У пресслужбі Донецької ОВА додають, що рецепт цього хліба можна зустріти й в інших селах компактного проживання надазовських греків, які мають власні варіації та особливості його приготування.
«Приготування страви вимагає багато часу і зусиль, тому господині в селах не можуть готувати його часто. Сам процес приготування перетворюється на ритуал, який передає давні традиції та сімейні цінності, а тісто, створене за збереженими родинними рецептами, має неповторний смак й аромат», — йдеться у повідомленні.
Мангушська громада з 2022 року перебуває в окупації. Проте традиція приготування «Бурма хатлама» не зникла і продовжує жити завдяки зусиллям тих, хто, незважаючи на всі випробування, прагне зберегти та передати ці культурні надбання наступним поколінням.
Читайте також: Традицію випікання весільного короваю з Хлібодарівки внесли до нематеріальної спадщини Донеччини