«Точці Сходу» 1 рік! Святкуємо день народження та дякуємо за підтримку
Наша історія
Спершу «Точка Сходу» була заснована як громадська організація у червні 2022 року. Тоді у нашій команді було пʼятеро досвідчених медійників та медійниць з Маріуполя. Ми ставили перед собою мету допомагати колегам з прифронтових та окупованих регіонів, фіксувати руйнування та злочини, скоєні Росією на захоплених українських територіях. Надавали інформаційну та консультативну допомогу у пошуку джерел фінансування на релокацію, відновлення діяльності, придбання необхідного обладнання для продовження роботи. Водночас фіксували наслідки збройної агресії на захоплених та окупованих територіях Донецької області.
Наша реформація
Наприкінці 2023 року ми вирішили трансформуватися і розширити свою місію, а саме – реорганізувалися в онлайн-медіа. Завдання, яке ми перед собою поставили — зберегти інформаційний та емоційний зв’язок з тимчасово окупованими територіями, боротися з російською пропагандою, висвітлювати події на фронті, в окупації та на деокупованих територіях.
Запустили медіа 22 січня 2024 року, в День Соборності України», день який символізує єдність українських земель та нагадує про силу єдності, незалежність і незламність нашої країни.
У прагненні оновити нашу діяльність нас підтримала громадська організація Media Development Foundation, яка надає всебічну підтримку незалежним медіа, від консультативної до фінансової.
Хто ми сьогодні
Сьогодні онлайн-медіа «Точка Сходу» — це незалежне онлайн-медіа сходу України та Надазов’я. Ми є голосом людей, які прагнуть бути почутими, мають активну громадянську позицію та повʼязують своє та майбутнє окупованих регіонів із майбутнім України. Нині в нашій команді 10 людей, здебільшого це медійники з Донецької та Луганської областей.
Про що ми пишемо і говоримо?
- про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Надазов’я
- проблеми людей в окупації
- вплив російської пропаганди та протидію їй
- ситуацію на лінії фронту
- рішення та плани влади
- переміщені громади та контроль їхньої роботи
- життя переселенців, їх адаптація, успіхи та проблеми
- родини військовополонених
- військових.
Що нам вдалося зробити за рік
— ми прописали ключові політики, які регламентують діяльність роботи онлайн-медіа;
— взяли участь у понад 40 різних тренінгах та навчальних програмах, які допомогли нам вдосконалити роботу та працювати з чутливими темами;
— розробили ефективну стратегію розвитку на 2024-й, а також на 2025 рік;
— офіційно зареєструвалися як онлайн-медіа у Національній Раді з питань телебачення та радіомовлення;
— стали партнером медіамережі «Вікно Відновлення» та членами «Національної асоціації медіа»;
— запустили власну Production Studio.
Наші кількісні показники
Сьогодні нас дивляться та читають вже понад 14 тисяч людей. Загальне охоплення публікацій та матеріалів за всіма соціальними мережами складає майже 10 млн, а кількість переглядів – понад 11 мільйонів.
Наші постійні формати:
«На часі» – авторський відеопроєкт, до участі в якому ми залучаємо експертів з різних сфер, з якими даємо ґрунтовний аналіз подій в Україні та на ТОТ.
«На Характері» – авторський відеопроєкт-інтерв’ю, в якому ми розповідаємо про успіхи та складнощі адаптації переселенців на нових місцях, успішні приклади відкриття власної справи або громадської активності.
«Полонені» – авторський проєкт про історії цивільних та військових полонених, зниклих безвісті, ми фіксуємо випадки порушення прав ув’язнених цивільних та військовополонених Росією.
«КультСходу» – авторський відеопроєкт для Instagram про відомих культурних та історичних діячів сходу України.
Оперативні новини – щоденний контент, який надає достовірну інформацію щодо подій на території України, прифронтових громадах та на ТОТ.
«Життя після» — авторський відеопроєкт за підтримки ГО «Інститут масової інформації» про реабілітацію та соціалізацію військових, які постраждали в результаті війни.
«Моє місто – моє життя» — авторський відеопроєкт, який розкриває історію міст сходу України, через розповіді, спогади та спротив тих, хто продовжує про них говорити та пам’ятати – амбасадорів.
«СаРай» — авторський відео проєкт про життя в окупації.
Наша робота в цифрах:
— за рік ми виготовили понад 440 відеоматеріалів, героями яких були переселенці, які виїхали з окупації та «на характері» продовжують своє життя у нових приймаючих громадах, експерти, політологи, екологи та культурологи, які відповідали на важливі соціальні питання, які хвилюють українців;
— написали понад 200 текстів, здебільшого про протидію пропаганді, історії переселенців, ветеранів та захисників, інтерв’ю з родинами цивільних та військовополонених;
— зробили документальний фільм «Сильніша за смерть» про загиблого в російській колонії захисника Маріуполя — Віталія Клоченка.
Сьогодні, у наш день народження, команда онлайн-медіа «Точка Сходу» дякує кожному нашому читачу та підписнику. Ваші коментарі, реакції, звернення говорять про вашу довіру, яка надихає нас не зупинятись та робити ще більше. Ми дякуємо нашим партнерам, зокрема, ГО «Media Development Foundation» за неоціненну допомогу у старті та реорганізації роботи, консультативну та фінансову підтримку, ГО «Інститут масової інформації», ГО «Українську асоціацію медіа бізнесу», медіамережу «Вікно Відновлення» та ГО «Інтерньюз Україна» за підтримку на виробництво контенту.
Дякуємо кожному і кожній, хто сприяє та підтримує розвиток незалежної журналістики в Україні!
Підписуйтеся на наші соціальні мережі:
Сайт медіа — https://cxid.media/
Facebook — https://www.facebook.com/Tochka.Skhodu
Instagram — https://www.instagram.com/tochka.shodu
TikTok — https://www.tiktok.com/@tochka.shodu
YouTube — https://youtube.com/@tochkashodu
Telegram — https://t.me/tochkashodu