Українці на Венеційському кінофестивалі нагадали про військовополонених
Учасники української команди вийшли на червоний хідник Венеційського кінофестивалю в одязі з вишивкою, що зображує відстані від острова Лідо, де проходить фестиваль, до місць, в яких росіяни утримують полонених українців. Тим самим вони нагадали про боротьбу за повернення людей, повідомляє Асоціація родин захисників «Азовсталі».
На одязі вишиті вісім назв різних місць утримання, зокрема, колонії в Оленівці на захопленій Донеччині та в Ростові й «Чорний дельфін» у Росії.
Серед учасників акції – режисерка фільму «Пісні землі, що повільно горить» Ольга Журба; військова медикиня Ганна Васик, яка є однією з героїнь картини; Микола Граднов-Савицький, актор, військовослужбовець «Азову» та ветеран, що втратив на війні кінцівки; продюсерка стрічки Дар’я Бассель; волонтер із Маріуполя Михайло Пуришев.
«Ми хотіли нагадати про страшні умови утримання людей у місцях позбавлення волі, про нелегітимні судові справи та сфабриковані звинувачення, про тортури та смерть. Про все, що досі безкарно скоює Росія – країна-терорист – з людьми, які взагалі не мали там опинитись. Це велика трагедія, про яку насправді за кордоном мало хто знає», — сказала Ольга Журба.
На 81-му Венеційському кінофестивалі в межах позаконкурсних показів відбулася премʼєра українського документального фільму «Пісні землі, що повільно горить». Окрім цієї стрічки там також показали дебютну картину української режисерки Жанни Озірної «Медовий місяць». Цьогорічний Венеційський кінофестиваль триватиме до 7 вересня.