Українців, які отримали російський паспорт в окупації, не притягуватимуть до відповідальності
Українців, які отримали російське громадянство під примусом на окупованих територіях, не притягуватимуть до відповідальності. Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку. Про це повідомили у Мін’юсті.
«Відповідальність за діяння, вчинені під примусом або внаслідок страху за своє життя, не може бути рівнозначною відповідальності за дії або бездіяльність тих, хто свідомо підтримує ворога», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що окупанти насильно русифікують громадян на захоплених територіях. При цьому для них наявність українського паспорта розцінюється як акт протесту. Тому місцеві жителі вимушені взяти російське громадянство.
Міністерство юстиції України наголошує, що російські паспорти в українців не мають жодної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій. А насильницька паспортизація є незаконною та не визнається в Україні й у світі, оскільки суперечить принципам і нормам міжнародного права і є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Читайте також: Українців, які не хочуть отримувати російські паспорти, окупанти поміщатимуть у концентраційні табори