В Україні близько 63 тисячі зниклих безвісти – з них 10 тисяч у полоні

1 хвилина на читання
Зображення посту: В Україні близько 63 тисячі зниклих безвісти – з них 10 тисяч у полоні
В Україні у реєстрі зниклих безвісти — 63 тисячі осіб / Фото ілюстративне: Оперативне командування «Північ»

Від травня 2023 року в Україні функціонує Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин. За словами уповноваженого Артура Добросердова, нині в ньому обліковано близько 63 тисяч осіб, зниклих внаслідок війни, окупації та бойових дій. Про це йдеться в матеріалі «Суспільне Новини».

Реєстр охоплює дані про військових, цивільних, осіб без громадянства, іноземців, які легально перебували в Україні, а також містить окрему категорію — неідентифіковані тіла. До нього вносять навіть тих, хто зник ще з 2014 року.

Серед понад 60 тисяч осіб, що перебувають у розшуку, приблизно щодо 10 тисяч є підтвердження про перебування в полоні. Частина таких підтверджень надходить офіційно через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), частина — з неофіційних джерел: від свідків, які повернулися з неволі, або з відкритих джерел, зокрема російських.

До офіційного полону відносять лише тих, кого визнано МКЧХ. Решта — попри наявність свідчень — залишаються в реєстрі як зниклі безвісти, доки не буде доведено інше.

«Усі, хто отримав статус зниклих безвісти, лишаються в реєстрі до настання двох фактів. Перший — людину звільняють, вона опиняється на території підконтрольній уряду України, або за кордоном — в країнах, з якими у нас діють міжнародно-правові договори. Другий випадок — це коли провели розслідування, певні експертизи й слідчі або прокурор ухвалюють юридичне рішення про ідентифікацію тіла як такого, що належить такій-то особі, яка вважалась зниклою безвісти», — повідомив Добросердов.

Родина, яка хоче здати ДНК для пошуку зниклого безвісти родича, повинна подати заяву до поліції. Після цього реєструється кримінальне провадження, і зразок ДНК відбирає слідчий або криміналіст з Нацполіції. Далі призначається експертиза — зазвичай за місцем дислокації слідчого підрозділу. У випадках великого навантаження на лабораторію експерти можуть рекомендувати звернутися до іншої області, щоб пришвидшити обробку та встановлення ДНК-профілю.

Читайте також: 1300 українців зникли безвісти торік після повернення в окупацію 


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...