Частину фото зруйнованого будинку Євген зробив не телефоном, а фотоапаратом — за нормами їх не можна використати як докази.
В Україні дозволили дистанційне обстеження зруйнованого житла — спершу для територій бойових дій
1 хвилина на читання

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову, яка дозволяє комісіям фіксувати руйнування житла дистанційно — зокрема на територіях активних бойових дій. Спершу механізм працюватиме лише для громад, де тривають бойові дії. А у разі успіху його масштабують на тимчасово окуповані території. Про це йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.
Комісії від органів місцевої влади або ОВА зможуть використовувати:
-
-
супутникові знімки;
-
матеріали з дронів;
-
фото/відео, зняті на мобільний телефон власниками житла.
-
Водночас до знімків власників висуваються додаткові вимоги: чіткість, дата/час, геолокація, кілька ракурсів, ідентифікаційні ознаки будинку, на знімках мають бути чітко зафіксовані зруйновані конструкції, зокрема опорні стіни, перекриття, дах.
За наявності достатніх доказів комісія складає акт, який вносять до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Це відкриває шлях до отримання житлового сертифіката — документу, який дає право на придбання нового житла в безпечнішому регіоні.
Переселенець з Маріуполя та громадський діяч Євген Сосновський підготував докази втрати житла, але сумнівається, що зможе отримати компенсацію. Про це він написав у Facebook. Він втратив квартиру у Маріуполі. Його будинок росіяни зруйнували обстрілами, а згодом — знесли. Окупанти збудували на місці будинку парковку для автівок.
«Передивився свої фото та відео нашого будинку у Маріуполі і зрозумів, що цих даних аж ніяк недостатньо для того, щоб підтвердити факт того, що від нашого будинку наразі залишилось пусте місце».
Завантажити ще...