В Україні створюють добровольчі групи ППО: як долучитися

В Україні стартує експериментальний проєкт із залучення добровольців до протиповітряної оборони. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив 11 червня. У межах ініціативи будуть створені спеціалізовані групи ППО у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Про це повідомляє Міноборони.
Як долучитися?
Долучитися можуть добровольці, які не підлягають мобілізації, у тому числі заброньовані чоловіки. Контакт на участь можна укласти на три роки. Для цього треба звернутися до командира ДФТГ за місцем проживання. Якщо таке формування ще не створено — можна ініціювати його появу через місцеву військову адміністрацію разом із підрозділами Сил тероборони ЗСУ.
Умови для операторів і пілотів
Для тих, хто претендує на роль зовнішнього пілота БПЛА, обов’язковим є відповідний сертифікат. Проте впродовж перших 45 днів від початку реалізації проєкту можна спершу укласти контракт, а вже потім пройти навчання.
Добровольці, які планують керувати пілотованими повітряними суднами, мають відповідати кваліфікаційним вимогам і мати документи, що підтверджують право на польоти.
Призначення екіпажу здійснюється командиром групи ППО за погодженням з Командуванням Повітряних сил ЗСУ.
Винагорода
Добровольці, які входитимуть до складу груп ППО, отримуватимуть додаткову винагороду — до 100 тисяч гривень на місяць. Сума виплачується пропорційно до фактичного часу чергування і участі у заходах протиповітряної оборони.
Також до контракту обов’язково вноситься положення про те, що учасників ППО не можуть залучати до бойових чи інших завдань, окрім безпосередньої роботи в межах протиповітряної оборони.
Читайте також: Комбінована атака РФ на Україну тривала 10 годин: у Києві є загиблі та поранені