• ВАЖЛИВО

З початку повномасштабної війни в Україні загинуло понад 12 тисяч цивільних

1 хвилина на читання
Зображення посту: З початку повномасштабної війни в Україні загинуло понад 12 тисяч цивільних
Наслідки обстрілу Києва у січні 2024 року / Фото: Donbas Frontliner

З 24 лютого 2022 року в Україні загинуло щонайменше 12 654 цивільних. 29 392 людей були поранені. Серед загиблих – 673 дитини, ще 1 865 отримали поранення.

Це дані Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

«Реальна кількість жертв серед цивільного населення, ймовірно, значно вища, оскільки багато випадків смертей та поранень, особливо в перші дні після повномасштабного збройного нападу 24 лютого 2022 року, залишилися непідтвердженими через масовий потік повідомлень і відсутність доступу до постраждалих регіонів», – йдеться в повідомленні.

Атаки на енергетичну інфраструктуру та цивільні об’єкти

Російські збройні сили систематично атакували енергетичну інфраструктуру України. Внаслідок цих атак значно зменшилася потужність генерації електроенергії, що спричинило аварійні та планові відключення електроенергії по всій країні.

«Лише з березня минулого року енергетична інфраструктура України зазнала 14 масштабних скоординованих атак, що призвело до значного дефіциту електроенергії та ускладнило доступ до послуг освіти, охорони здоров’я, тепла та водопостачання».

У 2024 році росіяни щонайменше 306 разів обстріляли медичні заклади України. Навчальні заклади зазнали щонайменше 576 атак, що майже вдвічі більше, ніж у попередньому році.

Україна залишається однією з країн із найвищим рівнем забруднення вибухонебезпечними предметами. Усього за даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні забруднено близько 139 000 квадратних кілометрів території.

Зображення посту: З початку повномасштабної війни в Україні загинуло понад 12 тисяч цивільних

Українці в російському полоні

Російська влада систематично застосовує катування, зокрема сексуальне насильство, та утримує українських військовополонених у неналежних умовах. Майже всі (95%) зі 454 звільнених українських військовополонених, яких опитали, повідомили про пережите катування або жорстоке поводження в російському полоні. Катування були поширені під час допитів і на всіх етапах полону. 237 опитаних зазнали сексуального насильства. Під час ув’язнення загинув щонайменше 21 український військовополонений.

«Від серпня 2024 року зафіксовано тривожне різке зростання випадків страт: щонайменше 79 страт у 24 окремих інцидентах були визнані як достовірні».

Приблизно три чверті з опитаних звільнених цивільних полонених повідомили про катування та жорстоке поводження. Щонайменше 29 цивільних (усі чоловіки) загинули під час ув’язнення в місцях утримання на окупованій території.

Щонайменше 170 цивільних (142 чоловіки, 23 жінки, 3 хлопчики, 2 дівчинки) стратили.

Порушення законів в окупації

Окупаційна влада Російської Федерації на окупованій території України:

  1. Повністю нав’язувала російську систему управління, правоохоронних органів, судову систему та освіти.
  2. Примушувала місцевих жителів приймати громадянство Російської Федерації.
  3. Вимагала від мешканців отримувати російські паспорти для доступу до медичних послуг, укладання угод купівлі-продажу нерухомості, працевлаштування в державному секторі та отримання соціальних виплат.
  4. Піддавала місцевих жителів примусовому призову до збройних сил та вела пропаганду за військову службу.
  5. Змушувала дітей демонструвати лояльність до російської держави, зокрема через навчання військовим навичкам для майбутньої служби.

Читайте також: «Точка Сходу» доєдналася до заяви про справедливий мир: правозахисники та журналісти засудили переговори США з РФ


Підписуйтесь на нас у соціальних мережах.

Підтримайте нашу роботу і допоможіть нам зростати та надавати якісні послуги.

Завантажити ще...