Наші журналістські стандарти

Принцип точності та об’єктивності подачі інформації.

  1. Всі наші матеріали засновані на фактах і точних даних. Ми не перекручуємо, не спотворюємо інформацію і не маніпулюємо. 
  2. Ми перевіряємо інформацію і спираємося на першоджерела. Якщо ж це неможливо (наприклад, щодо окупації), ми звертаємося за консультаціями до експертів, посадовців. Також ми використовуємо коментарі та публічні дописи мешканців окупованих територій, переконавшись, що акаунт справжній, а опубліковане не загрожує життю та здоров’ю людини.
  3. Ми можемо робити передрук матеріалів чи інформації з інших медіа, які керуються високими стандартами журналістики. У таких випадках ми обов’язково вказуємо першоджерело і посилання на повну версію.
  4. Ми не цитуємо представників окупаційної влади або представників РФ — окрім випадків, коли ми розвінчуємо їхні заяви. 
  5. Ми можемо використовувати інформацію з російських або окупаційних медіа, якщо вони подають фактичні дані і мають суспільну значимість для громадян України. Для таких матеріалів ми обов’язково даємо бекграунд, широкий контекст і думки експертів.

Принцип оперативності та повноти.

  1. Ми обираємо вкотре перевірити інформацію, а не публікувати її швидко задля сенсації.
  2. Якщо подія сталася на окупованій території, ми перевіряємо її в кількох власних джерелах, шукаємо безпосередніх очевидців або учасників. Чим більше людей підтверджують певний факт — тим вищою є його достовірність. 

Принцип збалансованості та неупередженості.

  1. Ми зберігаємо баланс думок і різних точок зору, не замовчуючи факти та не маніпулюючи ними. Якщо одна із сторін відмовляється коментувати, ми говоримо про це в матеріалі.
  2. Якщо нам не вдається зв’язатися з іншою стороною, у матеріалі ми вказуємо, що готові дати їй слово, коли вона зможе.
  3. Ми перевіряємо, чи справжні експерти, чи заангажовані політики або громадські діячі та інші коментатори, щоб уникнути конфлікту інтересів.
  4. Ми не поширюємо ідеї, які ставлять під сумнів громадянські права і свободи, незалежність і суверенітет України, просувають насильство і будь-які форми дискримінації. 
  5. Журналісти мають неупереджено та безсторонньо висвітлювати спірні теми, не мають права висловлювати власні припущення та оціночні судження, окрім випадків, коли формат передбачає авторську подачу матеріалу з висловленням власних думок. 

Вимоги до розповсюдження публічної та конфіденційної інформації

  1. Ми не поширюємо конфіденційну та приватну інформацію, якщо вона не має достатньо високого суспільного інтересу. Суспільний інтерес — це не лише бажання громадськості знати, але й цінність інформації для демократичного суспільства. Згода людини на розголошення приватної інформації має бути чіткою і недвозначною.
  2. Якщо людина погоджується на інтерв’ю, це означає автоматичну згоду на його публікацію.
  3. Ми вважаємо, що політики, чиновники і громадські діячі свідомо обрали собі саме такий вид занять, який має контролювати громада, отже, дали згоду на зняття певних обмежень з висвітлення їхнього приватного життя. Однак політики та громадські діячі також мають право на приватне життя. Інформацію про їхнє приватне життя ми розголошуємо лише за їхньої згоди, а також тоді, коли їхня поведінка є протиправною або дає підстави для порушення суспільно важливих питань.
  4. Ми маємо право не розкривати свої джерела інформації. Інформацію з посиланням на анонімне джерело можна давати, коли вона є суспільно значимою, джерело є безумовно компетентним і редакція переконана в його добросовісності джерела, а на анонімність є вагомі причини.  

 

РЕДАКЦІЙНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Ми не маємо табуйованих тем.  

Всі, кого ми запрошуємо на зйомку, інтерв’ю або програму є рівними у своїх можливостях і праві на висловлення власної думки. Проте це не означає, що ми даємо таке право агресору — країні або ж людині. 

  1. Герой чи спікер може попросити редакцію погодити текст коментаря чи інтерв’ю, однак ми маємо право не приймати ці правки. 
  2. Ми не дозволяємо цензурувати інтерв’ю коментарі. 

 

ДОТРИМАННЯ АВТОРСЬКИХ І СУМІЖНИХ ПРАВ

  1. Ми використовуємо матеріали, відео і фотографії інших авторів виключно відповідно до норм законодавства України, а також відповідно до вимог авторів і/або першоджерел. 

 

ЕТИЧНІ СТАНДАРТИ 

Показ насильства

  1. Ми уникаємо сцен надмірного насильства при висвітленні воєнних дій, катастроф і злочинів — ми не показуємо зайвого натуралізму, крупних планів, тіл загиблих.
  2. Ми не показуємо сцени катування, тортур і страти, а також сцени жорстокого поводження з тваринами.
  3. Ми не беремо і не оприлюднюємо інтерв’ю з людьми, які перебувають у шоковому стані. Винятком з цього правила може бути лише пошук надзвичайно важливої інформації, яку неможливо отримати інакше.
  4. Публікуючи чутливий контент, ми обов’язково використовуємо маркування «18+» і застереження про його вміст.

Захист прав дітей

  1. Ми проводимо інтерв’ю з дитиною лише у присутності батьків або опікунів, або зі згоди директора навчального закладу у присутності вчителів. 
  2. Ми проводимо інтерв’ю дітей від 14 років у публічних місцях лише за їхньої згоди і лише щодо заходу, який вони відвідують.
  3. Діти не відповідають за дії батьків, тож поширюючи негативну чи критичну інформацію про батьків, ми не використовуємо матеріалів, де зображені їхні діти.  

Відмова від дискримінації та гендерна політика 

  1. Ми нікого не дискримінуємо через стать, сексуальну орієнтацію, вік, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження, майновий стан, хворобу чи фізичні вади. 
  2. Ми вважаємо неприпустимими сексуальні домагання, сексистсткі висловлювання, натяки на робочому місці і в матеріалах. 
  3. Ми забезпечуємо рівні права та можливості всім працівникам і працівницям, незалежно від статі. 

 

ПОМИЛКИ І ЇХ СПРОСТУВАННЯ 

  1. Ми не боїмося визнавати, що допустили помилку в матеріалі.
  2. Ми виправляємо помилки якнайшвидше і вибачаємося за них. На таких матеріалах обов’язково з’являється позначка про виправлення. 
  3. Будь-яка людина, яку ми згадуємо в матеріалі, може звернутися за електронною поштою в редакцію з вимогою спростування — але ми маємо перевірити її доцільність і залишаємо за собою право відмовити. 
  4. Ми не видаляємо матеріали, які комусь не сподобалися.

 

МАРКУВАННЯ РЕКЛАМИ

  • Ми маркуємо всі рекламні матеріали. 
  • Реклама чітко відокремлена від іншої інформації в медіа.
  • Редакція залишає за собою право відмовити в публікації рекламних матеріалів, якщо вони суперечать її цінностям і місії. 
  • Ми не ставимо політичну рекламу. 
  • Ніхто з редакції «ТОЧКИ СХОДУ» не бере гроші чи подарунки за розміщення чи замовчування інформації.

 

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ ТА ФІНАНСОВА ПРОЗОРІСТЬ

Онлайн-медіа «ТОЧКА СХОДУ» має статус юридичної особи, неприбуткової організації та незалежного медіа, а також має самостійний баланс та рахунки в банківських установах. 

Фінансова модель медіа заснована на благодійних внесках від засновників, донтах від читачів та підписників медіа, грантових надходженнях на реалізацію окремих медійних проєктів.

Всі річні звіти, які включають описову частину річної діяльності медіа та фінансові показники доступні за посиланням